Najnowsze Wiadomości - Topdrogeria

Syndrom lewej ręki – spotkajmy się przy hybrydzie

Nie ma kobiety, która nie słyszała o hybrydzie, tak jak nie ma kobiety której nie marzą się ładne paznokcie, a przede wszystkim takie które wyglądają do 3 tygodni, tak jakby zrobione były wczoraj. I nie odkryłam tu ameryki takim stwierdzeniem, ale my kobiety uwielbiamy luksus, zwłaszcza taki luksus, który jest w zasięgu naszych rąk. Dlaczego? A to dlatego, że każda z nas może wykonać manicure hybrydowy w domu, zakupując zestaw do hybrydy, którego koszt zwróci się po 2-3 razach. Poza tym, nie musisz szukać terminu, umawiać się, tracić czasu na dojazd do kosmetyczki, co więcej możesz zaprosić koleżankę, przyjaciółkę i wspólnie wymieniając się pomysłami stworzyć oryginalny manicure hybrydowy, a przy tym dobrze się bawić. No ale do rzeczy.

Bardzo cenię sobie samodzielność oraz niezależność i kiedy moja kosmetyczka zwyczajnie nie znalazła dla mnie terminu, aby zrobić mi manicure hybrydowy na cito (ślub koleżanki), postanowiłam sprawdzić, czy to na prawdę jest takie trudne? Tak jak pisałam w moim poprzednim artykule „Dlaczego manicure hybrydowy”, moja przygoda z hybrydą rozpoczęła się w sytuacji, kiedy nie miałam wyboru, albo zrobię to sama, albo pójdę na ślub koleżanki, a dłonie ukryję w kieszeniach, ups nie miałam w tej sukience kieszeni :) Mogę wymieniać tylko i wyłącznie zalety manicure hybrydowego, ale te główne to: trwałość, piękny i naturalny wygląd paznokci, nieograniczona paleta napigmentowanych barw lakierów hybrydowych, szybka i prosta aplikacja no i odporność na czynniki zewnętrzne. My kobiety wiemy, że pomimo różnorodnych udogodnień, niezliczona ilość czynności domowych wymaga od nas naszych rąk. Hybrydowe paznokcie to możliwość tworzenia niepowtarzalnych stylizacji i szansa na wymarzony kształt i długość paznokci. To dlatego najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest samodzielne wykonywanie manicure hybrydowego w domu. Ok, przejdźmy zatem do wykonania stylizacji manicure hybrydowego.

Oczywiście zakładam, że masz już kompletny zestaw produktów, potrzebnych do zrobienia ewentualnie usunięcia poprzedniego manicure hybrydowego, czyli:

 1. Lampa UV/LED, ponieważ lakiery hybrydowe nie wysychają same, należy utwardzić każdą warstwę pod lampą uv/led. Bez lampy stylizacja nie jest możliwa.
 2. Pilnik do paznokci, który nada paznokciom odpowiedni kształt.
 3. Bloczek polerski, to specjalny bloczek niezbędny do zmatowienia płytki paznokcia, dzięki czemu zwiększysz przyczepność pierwszej warstwy manicure hybrydowego tj. bazy.
 4. Patyczki drewniane i cążki, czyli akcesoria służące do usunięcia odstających skórek.
 5. Waciki bezpyłowe, które usprawnią oczyszczanie płytki po jej zmatowieniu, nie pozostawiając pyłu. Wymagają nasączenia cleanerem.
 6. Cleaner – płyn, z pomocą którego oczyścisz i odtłuścisz płytkę.
 7. Baza do lakierów hybrydowych, czyli preparat który należy nałożyć bazę bezpośrednio na płytkę paznokcia. Dopiero na utwardzoną bazę można nałożyć lakier hybrydowy.
 8. Lakier hybrydowy, tutaj chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, każda z nas wie co to lakier hybrydowy, oczywiście nakładamy go bezpośrednio na bazę i utwardzamy w lampie. Ilość warstw uzależniona od konsystencji lakieru, pamiętaj mniej znaczy lepiej, czyli lepiej 3 cienkie warstwy niżeli dwie zbyt grube.
 9. Top – to preparat, który nakładamy na koniec wykonywania stylizacji. Zabezpiecza on kolor oraz nadaje mu odpowiedniego blasku lub matu, w zależności od wybranego produktu.

Oczywiście pamiętaj o płynie do dezynfekcji, który należy stosować przed i po stylizacji.

Mając w/w produkty zaczynamy manicure hybrydowy, oczywiście krótko, zwięźle no i w punktach :

 1. Zacznij od skórek, które po odsunięciu patyczkiem lub metalowym kopytkiem dokładnie odsuń. W przypadku nadmiaru - skórki wytnij cążkami.
 2. Nadaj paznokciom kształt pilnikiem o gradacji 100/180
 3. Następnie delikatnie zmatuj płytkę paznokcia blokiem polerskim.
 4. Wszelki zanieczyszczenia po piłowaniu i matowieniu usuń za pomocą wacika nasączonego cleaner'em
 5. No i ważna czynność nakładania bazy, nałóż cienką warstwę bazy, uważając  aby nie zalać skórek (to jeden z powodów odpryskiwania lakieru), a następnie utwardź w lampie według tabeli.
 6. Przejdź do nałożenia cienkiej warstwy lakieru hybrydowego i utwardź w lampie. Po utwardzeniu pierwszej warstwy w lampie, przejdź do nałożenia drugiej warstwy lakieru, aby uzyskać właściwy kolor. Żadnej z dwóch warstw lakieru nie przemywaj cleaner’em. Ja czasami nakładam i trzecią warstwę lakieru, w przypadku niektórych kolorów, zwłaszcza tych neonowych.
 7. Ostatnia warstwa - to warstwa Topu, który ma za zadanie utrwalić kolor i nadać stylizacji połysku, oczywiście utwardź go w lampie. Odczekaj chwilkę, a następnie przemyj cleaner’em, no chyba że używasz Top Mat Total No wipe, który jak wskazuje sama nazwa nie wymaga przemywania. Osobiście używam ten drugi.
 8. Na koniec wetrzyj w skórki odrobinę specjalnej oliwki, która pielęgnuje skórki, ale też nadaje dłoniom taki zdrowy wygląd.

 

Same widzicie jakie to proste. Mam nadzieję, że każdej z Was uda się manicure hybrydowy, a nawet jeśli nie będzie on idealny, to pamiętaj, że praktyka czyni mistrza i za każdym razem będzie tylko lepiej. Zapraszam do lektury artykułu „Odpryskiwanie lakieru hybrydowego – jak temu zapobiec?” lub „Marszczenia się lakieru hybrydowego – jak temu zapobiec?”, na pewno każda z Was znajdzie w nich cenne dla siebie wskazówki, dzięki którym uniknie błędów. Nie musisz uczyć się na własnych błędach.

Do zobaczenia wkrótce w kolejnym artykule, poznacie przyczyny uczuleń na hybrydę, a raczej jego mity.