Najnowsze Wiadomości - Topdrogeria

Marszczenie się lakieru hybrydowego - jak temu zapobiec?

Marszczenie się lakieru hybrydowego to bardzo nieestetyczny mankament, który często staje się przyczyną irytacji i konieczności ponownego wykonywania manicure. Każda z nas chce mieć paznokcie, które na długo pozostają ładne, gładkie i błyszczące. Zdarza się to przede wszystkim w przypadku lakierów hybrydowych mocno napigmentowanych. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 

1. Lakier hybrydowy mocno napigmentowany.

Lakiery hybrydowe mocno napigmentowane to między innymi kolory oznaczone numerami 031, 016, 001, 149, 150, 151, 156, 173 i 186. Zazwyczaj cechują się one jaskrawym, bądź mocno ciemnym kolorem. Jak najłatwiej rozpoznać, czy mamy do czynienia z takim typem lakieru? W katalogu Semilac lakiery mocno napigmentowane oznaczone są ikoną zegarka. To najprostszy i najskuteczniejszy sposób upewnienia się co do rodzaju wykorzystywanego przez nas kosmetyku.

 

2. Czym lakiery hybrydowe mocno napigmentowane różnią się od innych?

Główną różnicą jest fakt, że do ich skutecznego utwardzenia potrzebne jest dłuższe zastosowanie lampy LED. Czas ich utwardzania jest często dwukrotnością czasu potrzebnego na wykonanie tego zabiegu w przypadku innego typu lakierów. Dlaczego więc marszczenie się lakieru hybrydowego najczęściej dotyczy tego rodzaju kosmetyków?
Zapominając o dłuższym czasie koniecznym do odpowiedniego utwardzenia lakieru sprawiamy, że wewnętrzna część lakieru pozostaje w stanie płynnym.

 

Marszczenie się lakieru hybrydowego wpływa również na trwałość stylizacji, co jest dodatkowym problemem. Warto więc pamiętać o dłuższym czasie koniecznym do utwardzenia się lakieru mocno napigmentowanego, jak również o jego terminie ważności.

 

3. Czy cieńsza warstwa koloru może pomóc?

Oczywiście, ale w tym przypadku mniej znaczy lepiej, czyli lepiej nałożyć dwie lub trzy cienkie warstwy lakieru niżeli jedną za grubą. Więcej warstw lakieru powoduje, że paznokieć jest grubszy, wyglądający sztucznie, a zarazem mało estetycznie, poza tym grubsza warstwa trudniej będzie się utwardzać w lampie, wewnątrz lakieru będzie w stanie płynnym i zwyczajnie zacznie się marszczyć. Co jeżeli nałożona przez nas warstwa będzie zbyt gruba? Spokojnie, wszystko da się jeszcze naprawić.

Jeżeli nie utwardziłaś jeszcze lakieru wystarczy, że zmyjesz go za pomocą Semilac Nail Cleaner. Następnie wyrównaj całość płytki paznokcia bloczkiem polerskim. Teraz możesz już bez przeszkód zaaplikować cienką warstwę lakieru hybrydowego. Utwardź go pod lampą nie zapominając o podwójnym czasie utwardzania lakieru.

Pamiętaj, aby nie przemywać cleanerem płytki po nałożeniu każdej warstwy, ponieważ zmywasz (niezwykle potrzebną w całym procesie) warstwę dyspersyjną. To warstwa, która nie utwardza się pod lampą, przez co pozostaje lepka. Dzięki niej baza bardzo łatwo może połączyć się z lakierem, a lakier z topem. Dobre połączenie tych wszystkich warstw manicure hybrydowego zapobiega jego marszczeniu. Niektóre produkty przemywa się cleanerem: Top i Top Mat Total, natomiast bazy po utwardzeniu nie należy przemywać. Po to ona jest żeby łączyć ze sobą kolejne warstwy lakieru.

4. Odpowiedni czas trzymania w lampie:

To bardzo ważny punkt w wykonywaniu manicure hybrydowego. Czas utwardzania zależy od posiadanej lampy! Niektóre są LED-owe, a niektóre UV LED. Są lampy, które mają moc 36 W, ale i takie które mają 6 W. Orientacyjne czasy dla lamp Semilac wynoszą: lampa UV 36 W – 2 min, lampa LED UV 9 W – 40 s. Przy lampach innej mocy trzeba odpowiednio wydłużyć lub skrócić czas utwardzania. Pamiętaj, że mówimy o marszczeniu się lakierów mocno napigmentowanych, które jak wspomniano wcześniej wymagają dłuższego utwardzania w lampie. Ważny jest także dobór odpowiedniej lampy, ponieważ każdy lakier hybrydowy (dana firma) powinien być utwardzany w lampie tego samego producenta. Stosowanie systemu jednego producenta daję gwarancję kompatybilności produktów a tym samym gwarancję ich łączenia i trwałości. Jeżeli pomimo zastosowania się do powyższych zasad nie przynosi satysfakcjonującego efektu, problemem może być lampa o zbyt małej mocy. Nie zapominaj również o żarówkach w lampie UV, które należy wymieniać tak często jak zaleca producent. Produkt, który nie będzie odpowiednio utwardzony nie będzie trwały, a lakier hybrydowy może się marszczyć.

Dzięki tym prostym radom Twoje paznokcie będą wyglądały jeszcze piękniej niż dotychczas. Zachęcamy Was do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kosmetyków Semilac oraz zapraszamy do naszego artykułu, poświęconego tematyce, dotyczącej kolejnego problemu jakim jest odpryskiwanie lakieru hybrydowego. Mamy nadzieje, że każda z Was znajdzie w nim cenne wskazówki, które pozwolą uniknąć błędów w stylizacji hybrydą, a manicure stanie się jeszcze prostszy w wykonaniu oraz  wiele z Was przekona się dlaczego manicure hybrydowy,  nieustannie jest jedną z najbardziej ulubionych stylizacji paznokci.