Najnowsze Wiadomości - Topdrogeria

Dlaczego manicure hybrydowy ???

Wygoda, praktyczność, trwałość, efektowność, nieograniczone możliwości, które daję manicure hybrydowemu poprzez różnorodne produkty do stylizacji nie zapominając o kolorach lakierów hybrydowych sprawiają, że jak zaczniesz nie będziesz potrafiła przestać. Każda z nas ma jakiś „nałóg” o ile nie szkodzi naszemu zdrowiu dlaczego nie hybryda? Jeżeli wykonasz odpowiednio manicure hybrydowy, stosując się do zaleceń i wskazówek dostępnych przecież wszędzie, musiałabyś być bardzo „zdolna”, aby zaszkodzić swoim paznokciom… Mam nadzieję, że ta seria artykułów, którą zamierzam Wam dozować na naszej stronie TopDrogeria sprawi, że tak jak ja przekonacie się do manicure hybrydowego.

Manicure hybrydowy nieustannie cieszy się stale rosnącą popularnością. Jeśli zapytamy kobiety, czego najbardziej brakuje im w przypadku klasycznych lakierów, to ich odpowiedź jest bardzo prosta : trwałości. Manicure klasyczny niestety pomimo, że na pierwszy rzut oka nie różni się od hybrydowego, niestety charakteryzuje się niską odpornością na uszkodzenia mechaniczne, czy odpryski. Przecież każda z nas niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu chce mieć ładne paznokcie, dlaczego nie skorzystać z tak cudownej stylizacji paznokci, jaką jest manicure hybrydowy. Dostępne na rynku zestawy do wykonania stylizacji paznokci za pomocą lakierów hybrydowych sprawiły, że każda z nas może w domu wykonać manicure hybrydowy jeśli tylko wcześniej malowała paznokcie lakierem klasycznym. Ba, lakiery hybrydowe mają o wiele lepszą konsystencję, dzięki czemu łatwiej wykonać manicure, nie zalewając skórek i nie tylko…

Zapewne każda z Was, szukając wolnej chwili na pomalowanie paznokci robi to wieczorem, kiedy to już powiedzmy wszystko zrobiła, czyli zwyczajnie przed snem. Ile razy obudziłaś się rano z odbitym na paznokciach wzorkiem pościeli?? Ile razy tak zrobiony manicure za pomocą lakieru klasycznego, ze względu na niedostateczny czas, zaczął zbyt wcześnie odpryskiwać lub zwyczajnie się pomarszczył?? W przypadku lakierów hybrydowych nie ma takiej obawy. Manicure hybrydowy poprawnie wykonany (czyt. art. Odpryskiwanie lakieru hybrydowego – jak temu zapobiec), a następnie utwardzony w lampie będzie cieszył Cię nawet do 21 dni. Tak więc manicure hybrydowy możesz zrobić w każdej wolnej chwili, bez obawy, że odpryśnie czy też coś nam się odbije na nie wyschniętym lakierze. Nie spotkałam się dotychczas z opinią koleżanek, które mając manicure hybrydowy, chciały wrócić do stylizacji lakierami klasycznymi. To tak jakby facet miał się przesiąść z mercedesa do malucha.

Pisząc ten artykuł, ciągle myślę o tym, jak sama przez wiele lat byłam przeciwniczką manicure hybrydowego, teraz zastanawiam się dlaczego??? Dlaczego często mówimy: „ ja tego nie lubię”, dlaczego tak mówisz próbowałaś??? Spośród koleżanek z pracy, które malowały paznokcie już chyba tylko ja zostałam z manicure robionym lakierem klasycznym, ciągle powtarzały jaka to niesamowita wygoda i trwałość. Pomimo ogromnej wprawy w malowaniu paznokci, ciągłe odpryski, zarysowania, odbita pościel na paznokciach, zmuszały mnie do malowania paznokci co 2-3 dni. Moja przygoda z manicure hybrydowym, jak większości zaczęła się od otrzymanego prezentu świątecznego w postaci zestawu. Prezent leżał w szafie do maja, wtedy moja koleżanka z pracy miała swój ślub, oczywiście byłam na niego zaproszona. Nie miałam czasu na kosmetyczkę, a malowanie w nocy klasycznym lakierem znałam od zawsze, od razu zobaczyłam moje paznokcie z odbitym wzorkiem pościeli - masakra. Wtedy pomyślałam o moim zestawie schowanym głęboko w szafie. Nie mając już czasu ani wyboru przystąpiłam po krótkim instruktarzu do wykonania manicure hybrydowego. O dziwo poszło bardzo gładko, moje paznokcie wyszły super, nie tylko w mojej ocenie ale i koleżanek, które nie wierzyły, że robiłam je sama. Mój manicure hybrydowy utrzymał się w nienagannym stanie przez kolejne 3 tygodnie, to wystarczyło, abym przekonała się do tego, że to była świetna decyzja. Moja ogromna kolekcja lakierów klasycznych wylądowała w koszu, dlatego, że nie miałam już komu ich podarować.

 

Mam nadzieje, że w następnym artykule zachęcę Was poprzez krótką lekcję wykonania manicure hybrydowego krok po kroku do rozpoczęcia Waszej przygody z hybrydą, a może któraś z Was odkryje w sobie talent, a stylizacja paznokci stanie się nie tylko pasją ale również sposobem na mały własny biznes??? Przecież najlepsza praca to ta wynikająca z pasji, poprzez łączenie przyjemnego z pożytecznym. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiele z Was ma za sobą pierwszą stylizację lakierami hybrydowymi, bądź jest zaprzyjaźniona z tym tematem bardzo dobrze, niezależnie od tego, zapraszam Was do artykułów: ”Odpryskiwanie lakieru hybrydowego – jak temu zapobiec” i „Marszczenie się lakieru hybrydowego – jak temu zapobiec?”.

Zapraszam na kolejny artykuł, który ukaże się już wkrótce.