Najnowsze Wiadomości - Topdrogeria

Jak zadbać o lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich trwałość i różnorodność powoduje, że wiele Pań decyduje się na używanie właśnie tego rodzaju kosmetyku. Lakiery hybrydowe Semilac pozwalają cieszyć się świetnym wyglądem paznokci aż do 21 dni od zabiegu kosmetycznego. Zdarzają się jednak sytuacje w których żywotność powyższego kosmetyku może się zmniejszyć. Jak zadbać o lakier, aby cieszyć się nim jak najdłużej?

 

1. Lakiery hybrydowe wymagają odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia.

 

Wiele Pań zapomina o tej niezwykle ważnej czynności, lub wykonuje ją nieodpowiednio. O czym należy pamiętać?

 

  • Przede wszystkim pamiętajmy o dokładnym odsunięciu skórek porastających płytkę paznokcia. Ten szybki i prosty zabieg sprawi, że odpowiednie nałożenie lakieru  hybrydowego stanie się znacznie prostsze i dokładniejsze.
  • Kiedy poprzednia czynność została już wykonana użyj bloczka polerskiego, bądź pilniczka, aby zmatowić płytkę paznokcia. Dzięki temu lakier hybrydowy będzie mniej  podatny na wszelkiego rodzaju odpryski i uszkodzenia.
  • Pamiętaj, że aby zabieg kosmetyczny był skuteczny, należy dokładnie oczyścić płytkę paznokcia. Jej odtłuszczenie gwarantuje lepszą przyczepność lakieru. Do  odtłuszczenia płytki paznokcia możesz użyć Semilac Nail Cleaner. Pamiętaj, aby po wykonaniu powyższego kroku nie zatłuścić płytki ponownie. Możesz zrobić to na  przykład przez korzystanie z telefonu, bądź dotknięcie twarzy.

 

Możesz również zastosować primer bezkwasowy, który zapewni dodatkową przyczepność i trwałość manicure. Nie jest to duży wydatek, a korzyści płynące z jego zastosowania mogą być znaczące.

 

2. Pamiętaj o dokładnym nałożeniu wszystkich warstw produktu.

 

Aby lakier hybrydowy pozostał trwały i skutecznie zdobił Twoją dłoń musisz pamiętać o odpowiednim zastosowaniu bazy, koloru, oraz topu. Każdy z tych elementów jest równie ważny i nie wolno zaniedbać żadnego z nich. Kolor jest oczywiście najbardziej efektowny, jednak bez precyzyjnego nałożenia bazy i topu znacznie krócej będzie zdobić Twoje paznokcie. O czym więc należy pamiętać?

 

 

  • Utwardzaj każdą z nałożonych warstw za pomocą lampy zgodnie z czasem zalecanym przez producenta. W przypadku Semilac jest to zazwyczaj 45 sekund.

 

  • Wyjątek stanowią odcienie mocno napigmentowane, których czas utwardzania jest nieco dłuższy. W dodatku każda warstwa powinna dokładnie pokryć płytkę paznokcia w sposób równomierny.

 

 

Stosując się do powyższych porad masz pewność, że wykonany przez Ciebie manicure będzie trwalszy i zachwycający. Zajmie to jedynie kilka dodatkowych minut, zapewniamy jednak, że efekt jest tego wart.