Najnowsze Wiadomości - Topdrogeria

W jaki sposób dobrać odpowiedni odcień lakieru hybrydowego?

Dobranie odpowiedniego odcienia lakieru może sprawiać pewien problem. Lakiery hybrydowe Semilac posiadają ogromną paletę barw, która sprawia, że często decydujemy się na ulubiony kolor nie zastanawiając się jak będzie on wyglądał na naszej dłoni. Istnieje kilka czynników na podstawie których możemy określić najbardziej odpowiadający nam odcień. Głównym aspektem, którym powinniśmy się kierować jest karnacja naszej skóry.

 

 1. Lakier hybrydowy, a karnacja skóry.

  

Lakiery hybrydowe to kosmetyk, który zdobi nasze dłonie na długi czas. Odpowiedni dobór koloru gwarantuje nam lepsze samopoczucie oraz większą pewność siebie. W jaki sposób dobrać odpowiedni odcień koloru z uwzględnieniem karnacji naszej skóry?

 

  •  Skóra o średniej karnacji

 

Jest to karnacja do której pasuje wiele różnych odcieni. Polecamy przede wszystkim barwy pastelowe, oraz intensywne. Wybranie powyższych sprawi, że lakier będzie ładnie kontrastował z odcieniem Waszej skóry, to nada im świeżości i czystości. Przykładowymi kolorami z gamy lakierów hybrydowych Semilac są 003, 032, 015, 027, 075 i 189.

 

  • Skóra o jasnej karnacji

 

Do skóry o jasnej karnacji nie będą pasowały odcienie jasno niebieskie, beżowe, złote, czy oliwkowe. Sprawią, że dłoń stanie się mało wyrazista, zwłaszcza w okresie jesienno zimowym. Najlepszym wyborem będą więc kolory intensywne, które zaznaczą w odpowiedni sposób piękno Twoich dłoni. Przykładowymi kolorami mogą być 014, 028, 129, czy 178.

 

  • Skóra o ciemnej karnacji

 

Ciemna karnacja pozwala na dobór zarówno jasnych, jak i ciemnych kolorów. Dłoń osoby z takim typem karnacji będzie prezentowała się znakomicie zarówno w towarzystwie odcieni kości słoniowej, jak i granatu, czy czerwieni. Możliwości jest więc naprawdę wiele. Nieodpowiednimi kolorami dla karnacji ciemnej są odcienie przygaszone i neonowa pomarańcz.
Przykładowe lakiery hybrydowe Semilac to 063, 083, 087, 155, 176, 188 i 181.

 

Zachęcamy Was do zapoznania się z całą gamą lakierów hybrydowych Semilac. Na pewno znajdziecie wśród nich kolor, który w doskonały sposób przypadnie Wam do gustu. Nie bójcie się eksperymentów. Wystarczy odrobina kreatywności, aby Wasze paznokcie wyglądały naprawdę pięknie.